Skip to content

Jak remontować z głową?

Ty i Twoja żona doszliście do wniosku, że Wasz dom potrzebuje remontu. Mieszkanie, w którym żyjecie, nie jest najlepszej jakości. Stare meble, brak płytek w łazience dają się we znaki. Są coraz trudniejsze w utrzymaniu porządku, nie spełniają Waszych wymagań, a do tego nie podobają Wam się wizualnie. Pora odnowić dom. Jak to zrobić, by być zadowolonym z efektów?

Remonty to codzienność dla wielu firm, którzy zajmują się tym fachowo. Dlatego nie musisz obawiać się, że nie jesteś wykształcony w tym kierunku. Bez problemu znajdziesz ekipę, której specjalizacją są remonty mieszkań Poznań, bądź inne miasta mają w ofercie wiele takich ekip. Wystarczy tylko przeszukać internet, aby znaleźć coś dla siebie. Warto również zobaczyć zdanie innych ludzi poprzez odwiedzenie forum internetowego. Na podstawie ich komentarzy wybierzesz specjalistów adekwatnych do swoich wymagań, a także odpowiednich dla swojego portfela.

Mając już ekipę należy się dobrze zastanowić, jak ostatecznie powinno wyglądać mieszkanie.

Małe pomieszczenia można optycznie powiększyć fajnymi sposobami. Efekty są zdumiewające.

Jakie wybrać płytki w łazience i w kuchni? Przede wszystkim jasne. Ciemne barwy zmniejszają optycznie pomieszczenie, a jasne wręcz przeciwnie. Wprowadzą światło do wnętrza. Kształt powinien być prostokątny, dzięki temu podłoga sprawi wrażenie wydłużonej.

Panele także należy wybierać pod tym kątem. Mowa oczywiście o kolorze. Postaw na jasne odcienie. Zyskasz to samo, co przy płytkach.

Wybierając meble kieruj się trzema cechami: pojemność, wykonanie i wygląd. Wybierz meble, których wykonanie jest solidne i będzie służyć na wiele lat. Również takie, które mają dużo miejsca. Często bowiem spotykamy się z meblami, które są słabej jakości, a także takimi, które nie zmieszczą zbyt dużo asortymentu, a to mija się z celem. Ostatnią, także ważną cechą, jest wygląd. Tutaj kolejny raz liczy się zasada jasnych barw, które powiększają pomieszczenie.

Dobrym elementem ku temu są także lustra. Odbijają przeciwną stronę, dzięki czemu można mieć wrażenie, że lokum jest dużo większych rozmiarów, niż w rzeczywistości. Lustra można zastosować w łazience. Najlepsze są w tym przypadku duże, prostokątne modele. Najlepiej tak duże, jak to możliwe. Lustra można umieścić także w korytarzach oraz w pokojach i salonach. Fajnym rozwiązaniem jest szafa, której drzwi pokryte są właśnie lustrem.

Co ze ścianami? Tutaj można kombinować według własnego uznania i gustu, ale nie warto przystawać na jeden kolor w całym domu, bo nie da to żadnego efektu. Co prawda, mieszkanie stworzy całość, ale stanie się mdłe i bez wyrazu, a nie o to chodzi. Fajną opcją jest różnorodność ścian. Można zastosować wersję dwóch kolorów, czyli np. dwie strony są kremowe, dwie brązowe. Jeżeli nie chcesz kombinować w ten sposób, a zależy Ci na elegancji, postaw na motyw kwiatowy, który ozdabiać będzie jedną ścianę. Dla kochających klasę kolor motywu może być czarny lub czerwony. Dla osób rozrywkowych, lubiących różnorodność, polecamy ciepłe odcienie, takie jak połączenie pomarańczu z żółtymi akcentami, czy innymi, jaskrawymi fragmentami. Jesteś wielbicielem nowoczesności? Wybierz grafikę dużych rozmiarów. Na większej części ściany możesz zastosować wielką grafikę, przedstawiającą morze, śnieżne góry, bądź (zawsze na czasie) miasto nocą. To już kwestia gustu.

Mając podłogi, ściany i meble, czas na dodatki.

Jakie wybrać firany i zasłony? Dla ludzi ceniących elegancję, polecamy długie, białe firany w połączeniu z efektownymi zasłonami, jakimi są te o odcieniu złota, bądź perły. Jeśli kochasz prostotę wybierz zasłonki w delikatnym odcieniu z kolorowymi detalami.

Przy wyborze dywanu również kieruj się swoimi oczekiwaniami. Jeśli chcesz stworzyć przytulne wnętrze, koniecznie postaw na puchaty dywan w pudrowym odcieniu. Natomiast jeśli Twoim celem jest proste pomieszczenie, wybierz stonowane barwy i duży rozmiar dywanu.

Kwiaty? Idealne dla osób wielbiących piękno natury. Wybierz te, które są przystosowane do warunków domowych. Ich doniczki powinny być w barwach pasujących do lokum, jednak o zróżnicowanej tonacji. Jeśli ściany cieszą się jasnym brązem, doniczki powinny być w kolorze głębokiego orzecha lub palonej kawy.

Ciężko jest samemu wszystko zaplanować, nie zapominając o najmniejszych szczegółach? Zatrudnij specjalistę. Dekorator wnętrz doradzi, jak wyposażyć dom, by nie był tylko miejscem zamieszkania, ale miejscem, które cieszyć będzie oczy Twoje i Twoich bliskich.